Providing you the best range of puf sandwich panel in tirupati, puf sandwich panel in telangana, roofing sheets and colour coated roofing sheet with effective & timely delivery.
₹ 1150 / Square Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Roofing |
| Color | Blue |
| Sheet Thickness | 50 mm |
| Size | UPTO 14 m |
| Density | 40+- 2KG/M3 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 950 / Square Meter Get Latest Price
| Material | PUF |
| Sheet Thickness | 30 mm |
| Size | upto 14 m |
| Density | 40+- 2kg/m3 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 37 / sq ft Get Latest Price
| Material | Galvanized Iron |
| Length | 15000 mm |
| Thickness Of Sheet | 0.45 mm |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 400 / sq ft Get Latest Price
| Length | 8 Feet |
| Usage/Application | Roofing |
| Material | Metal |
| Width | 2.5 ft |
| Color | Green |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 0.45 mm |
| Sheet Thickness | 0.6 mm |
Minimum order quantity: 100 sq ft
VIRAAT (Proprietor)
Viraat Industries
No8 M1, President Chambers, Richmond Road
Bengaluru - 560025, Karnataka, India